Šajā nedēļas nogalē Latvijas autokrosa čempionāta un kausa piektais posms, pieteiks rekordliels dalībnieku skaits

Šajā nedēļas nogalē, 26.-27. augustā, autokrosa sezona turpinās sporta un atpūtas kompleksā “Teperis”. Smiltenes pusē aizvadīsim Latvijas autokrosa čempionāta un kausa piekto sacensību posmu. Pārsniedzot 130 dalībnieku atzīmi, vēl spraigākas cīņas, lai pirms pēdējā posma noturētu līderpozīcijas sezonas kopvērtējuma tabulā.  

Autokrosa skatītājus priecēs ne tikai ierastās bagiju klases: Mini bagiji, Xtreme Junior bagiji, Xtreme bagiji, B1600 un B6000, bet arī divas lielo bagiju klases D12 un D13. Spraigas cīņas sagaidāmas arī salonautomašīnu klasēs: 1600, 2000 Super, VAZ klasika, kā arī Open.

Klasēs cīņas ir gana sīvas un čempionāta kopvērtējuma punkti blīvi, dalībniekiem Smiltene ir pēdējais posms, kurā braukuši gandrīz visi sportisti, mājas trase – labi zināma. Pēdējais šīs sezonas posms norisināsies Lietuvā, Pluņģes trasē, kurā var izmainīties kopvērtējuma tabulas augstāko vietu secība visās klasēs.

VAZ klasika klasē mainīgs dalībnieku skaits sezonas gaitā un tuvas cīņas starp šī brīža līderiem Armandu Ķēniņu, Ivo Žildi un Jāni Loginu. 2022. gada sezonā Ķēniņš ar viena punkta starpību piekāpās Jānim Balodim, kurš kļuva par sezonas uzvarētāju. Pēc vicečempiona titula iegūšanas Armands Ķēniņš ir apņēmies doties augstākā titula virzienā.

Armands Ķēniņš, līderis VAZ klasika klasē pēc aizvadītiem četriem sacensību posmiem: “Arī šajā sezonā uzstādījums ir čempiona tituls un šobrīd esmu ceļā uz to. Pagājušajā gadā tas neizdevās, tieši šajā trasē izšķīrās cīņa par augsto pozīciju. Sanāca tā kā sanāca un beigās tituls pazaudēts ar viena punkta starpību.”

“Runājot par šo nedēļas nogali, gatavojos tai ar nepacietību, vēlos ļoti pacīnīties. Ja uz iepriekšējo posmu braucu ar nelielu satraukumu, tad šoreiz tas nav un trūkst mazliet adrenalīna, kuru gribās saņemt no foršām cīņām trasē ar konkurentiem. Šajā sezonā ir grūtāka cīņa, jo braucēji ir varbūt mazāk pielikuši roku pie tehnikas, bet tieši pie savas braukšanas. Interesanti, ka šajā sacīkstē atgriežas trasē Kalvis Tēts, bijušais čempions – sacensības būs skatāmas!”

Vairākus gadus sportistu un līdzjutēju acīm spraigākās cīņas par augstākajām pozīcijām novērojamas 2000 Super klasē, kurā dalībnieku skaits manāmi audzis – Smiltenē uz starta 26 braucēji. Pēc uzvaras 2022. gada sezonā, šo sezonu iepauzējis Ritvars Kārkliņš, kurš līdz šim posmos nestartēja, bet pārsteigums ir viņa pieteikums tieši Smiltenes posmam, kurš pagājušajā gadā izšķīra titula iegūšanu starp viņu un Ivo Gabrānu. Šis gads Gabrānam nav bijis vieglāks, lai gan viņš šobrīd ir līderis, sportistam konkurenci sagādā Viesturs Plētiens, kuram nokļūšana līdz startam Smiltenē ir bijis liels pārbaudījums, jo Vecpils sacīkstē piedzīvota vērienīga avārija. Pēc diviem gadiem vicečempiona godā, Ivo ir gatavs kāpt uz augstākā pjedestāla.

Ivo Gabrāns, līderis 2000 Super klasē pēc aizvadītiem četriem sacensību posmiem: “Smiltenei esam gatavi, priecē arī dalībnieku skaits, esam kuplākā klase. Esam soli tuvāk titulam un, protams, gribētos visu sakārtot jau Smiltenē, bet to mums rādīs šī nedēļas nogale. Uz doto brīdi, mērķis atlikušajiem posmiem nav uzvara konkrētajā sacīkstē, bet cīņa par punktiem kopvērtējumā.”

“Jāsaka, ir patīkami, ka Viesturs Plētiens pēc tik nopietnas sadursmes atgriežas trasē un spēj tik īsā laika posmā uzbūvēt jaunu automašīnu. Domāju, ka tur viss būs kārtībā, jo vīri ir ielikuši lielu darbu. Parasti jau pēc sliktām lietām nāk kaut kas labs, tāpēc novēlu Viesturam veiksmi!”

“Pats esmu gatavs, jūtos droši, mazliet uztrauc mašīnas tehniskās nianses, jo šis gads nav bijis viegls – dažādas ķibeles gan autokrosā, gan rallijkrosā. Cerams, ka visas šīs problēmas ir beigušās un atlikušo sezonu pavadīsim bez liekas skrūvēšanas.”

Kopvērtējums pa klasēm pēc aizvadītiem četriem posmiem:

Mini bagiji

1.Patrikas Dungveckis (Lietuva) 2.Kristupas Pilipavičius (Lietuva) 3. Patrīcija Neikšāne

Junior Xtreme bagiji

1.Raivo Jānis Beierbahs 2. Roberts Čākurs 3. Marsels Romanovskis

Xtreme bagiji

1.Roberts Rumbenieks 2. Matas Zavarskis (Lietuva) 3. Markuss Ūtēns

B1600 bagiji  

1.Edgars Zīverts 2. Niks Apfelbaums 3. Māris Riekstiņš

VAZ klasika

1Armands Ķēniņš 2. Ivo Žilde 3.Jānis Logins

1600

1.Jānis Nagla 2. Ģirts Kuzmanis 3. Pēteris Āboliņš

2000 super

1.Ivo Gabrāns 2. Viesturs Plētiens, 3. Sandris Vigulis

Open 

1.Ints Jeršovs 2. Artis Radionovs, 3. Jānis Gustāns

B6000 bagiji

1. Ots Kevai (Igaunija) 2. Markus Haidbergs (Igaunija) 3.Ainārs Ramats

Sacensību programma:

 26. augusts

B6000, D12, D13 klases

15:20 / Brīvie treniņi

16:00 / 1. kvalifikācija

16:20 / Pārtraukums

16:45 / 2. kvalifikācija

17:05 / Pārtraukums

17:30 / 3. kvalifikācija

27. augusts

Latvijas autokrosa čempionāts un kauss

08:00 / Brīvie treniņi

09:45 / Sacensību atklāšana

10:00 / 1. kvalifikācija

11:50 / Pārtraukums

12:20 / 2. kvalifikācija

14:10 / Pusdienu pārtraukums

14:50 / 3. kvalifikācija

16:40 / Pārtraukums

VISAS KLASES

17:10 / B fināli un Fināli

20:40 / Apbalvošana

Autokrosa sacensību dalībnieku saraksts pieejams www.axlatvia.lv - https://www.axlatvia.lv/lv/show-racers/23

Biļetes uz autokrosa sacensībām pieejamas norises vietā, biļetes cena 10 EUR, autostāvvietas cena 10 EUR, skolēniem un pensionāriem 5 EUR.

Pirms sacensību video - https://youtu.be/U2j3OEAGu60?si=qpukVMJsacQ8K0Kv

Jaunumiem seko līdzi oficiālajā mājaslapā www.axlatvia.lv. Informāciju meklē arī sociālajos tīklos Facebook.com/ @axlatvia.lv un Instagram.com / @axlatvia.lv

Plašāka informācija:

Zane Lielkāja-Gerika / AX Latvia

Tel.: +371 26612249

E-pasts: [email protected]

25.08.2023